Inwoners Land van Cuijk geven Wmo-ondersteuning een 8

Geplaatst op dinsdag 1 juli 2025 Roger van Bracht

LAND VAN CUIJK – Inwoners van de gemeente Land van Cuijk zijn positief over de hulp die zij ontvangen via de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Dat blijkt uit het jaarlijkse cliëntervaringsonderzoek, waarin de gemeentelijke ondersteuning dit jaar gemiddeld met een 8,0 is beoordeeld. Vorig jaar was dat cijfer nog een 7,7.

Hulp sluit beter aan bij ondersteuningsvraag

De waardering betreft onder meer het contact met Wmo-consulenten en de effectiviteit van de geboden hulp. Van de deelnemers aan het onderzoek geeft 93 procent aan zich met respect behandeld te voelen, terwijl 92 procent vindt dat de consulent goed luisterde. Daarnaast geeft 85 procent aan dat de oplossing goed aansluit bij de hulpvraag.

Ook de resultaten van de ondersteuning worden als positief ervaren. Zo zegt 81 procent tevreden te zijn met het resultaat en stijgt het gemiddeld ervaren levensgeluk van een 5,4 naar een 7,6 na inzet van hulp via de Wmo. De huishoudelijke ondersteuning krijgt een rapportcijfer van 7,9.

Gemeente scoort boven regionaal gemiddelde

In vergelijking met andere gemeenten in de regio scoort Land van Cuijk op diverse onderdelen beter. Inwoners geven aan sneller te zijn geholpen, vaker serieus te zijn genomen en vaker samen met de consulent naar passende oplossingen te hebben gezocht.

De gemeente beschouwt de uitkomsten van het onderzoek als een belangrijke graadmeter voor de kwaliteit van haar dienstverlening en gebruikt de resultaten om de ondersteuning verder te verbeteren.

Terug naar nieuwsoverzicht