Treinverkeer Maaslijn stilgelegd na vandalisme in nachttrein
BOXMEER – Op de Maaslijn is een nachttrein van Arriva stilgevallen vanwege vandalisme bij Boxmeer. De trein was in de nacht van dinsdag op woensdag onderweg van Nijmegen naar Venlo. Rond één uur 's nachts strandde het voertuig ter hoogte van Boxmeer.
Arriva-woordvoerder Liesbeth Oelen vertelde daarover in De Ochtendclub op Omroep Land van Cuijk radio.
"De oorzaak van de vertraging was schade aan de techniek van de trein", meldt Oelen. “Het ging niet om een kapotgesneden stoel, maar om iets waardoor de trein technisch niet verder kon.” Een monteur heeft de problemen ter plaatse opgelost, waarna het treinverkeer weer werd hervat.
Extra nachttreinen voor de 4Daagse
De gestrande trein was een van de extra treinen die Arriva deze week inzet vanwege de 4Daagse. Ondanks het incident konden andere treinen blijven rijden, al waren dat er iets minder dan de afgelopen dagen.
Volgens Babs Rijke, woordvoerder van de 4Daagse, heeft de verstoorde dienstregeling voor zover bekend geen gevolgen gehad voor deelnemers. “Iedereen kon op tijd van start gaan.”
De politie Oost-Brabant meldt geen betrokkenheid of een mogelijke aanhouding van de dader. Een woordvoerder laat weten dat er geen incident op de Maaslijn bekend is waarbij zij betrokken zijn geweest.
De treinen van Arriva rijden inmiddels weer volgens de normale dienstregeling.