Bart Theunissen opnieuw kandidaat bij gemeenteraadsverkiezingen
LAND VAN CUIJK – Bart Theunissen stelt zich volgend jaar maart opnieuw verkiesbaar voor de gemeenteraad met zijn eigen eenmanslijst. Hij wil vooral een directe en eenvoudige bijdrage leveren zonder extra vergaderdruk.
Bart Theunissen vertelde in het radioprogramma De Ochtendclub dat hij opnieuw als eenmanspartij deelneemt, net zoals bij eerdere verkiezingen. “Het is niet makkelijk om genoeg stemmen te halen, maar zo zie ik pure democratie”, zegt Theunissen. Hij wil zich vooral richten op het uitvoeren van raadstaken en het controleren van besluitvorming binnen de gemeente.
Hij noemt betrouwbaarheid en geloofwaardigheid als belangrijkste drijfveren. “Er gebeuren veel goede dingen, maar ook te veel zaken die niet kloppen. Daar wordt te weinig op gecontroleerd”, aldus Theunissen.
Eigen initiatief in de raad
Theunissen geeft aan dat hij meer betekenis kan hebben voor de gemeenteraad los van partijpolitiek. Als hij meerdere zetels zou behalen, zou hij zichtbaar maken hoeveel stemmen hij vertegenwoordigt tijdens vergaderingen. Hij ziet zijn deelname als een manier om individuele verantwoordelijkheid en transparantie te bevorderen.
Theunissen hoopt met zijn terugkeer in de raad bij te dragen aan een evenwichtiger en betrouwbaarder bestuur.