Cindy van Haren eerste carnavalsprinses van Vianen: 'Ik verzon een wijnproeverij als smoes’

Geplaatst op maandag 10 november 2025 David van Haren

VIANEN – Cindy van Haren gaat de geschiedenis in als de eerste prinses van Carnavalsvereniging De Heimussen in Vianen. Dat werd zaterdagavond bekendgemaakt in haar ‘eigen’ Café-Zaal De Hei. De prinses is namelijk ook de eigenaresse van het café.

"Het was geweldig om in je eigen café bekendgemaakt te worden als prinses carnaval," vertelt Cindy. "Ik liep door het publiek en echt niemand had het zien aankomen. Vooral omdat niemand een vrouw verwachtte."

Dansmarieke

Bij de café-eigenaresse uit Vianen zit carnaval er van jongs af aan in. "Ik ben als elfjarige begonnen als dansmarieke en vanaf kleins af aan loop ik al mee in de optocht." Ook een nichtje van Cindy en twee neefjes waren al eens prins(es) carnaval, zij het in andere dorpen.

Wijnproeverij

"In het café was het gemakkelijk om het geheim te houden, want iedereen verwachtte een man. Thuis was dat een stuk lastiger. Mijn dochter begon op een gegeven moment vragen te stellen, maar ik wist die goed te ontwijken. Als smoes vertelde ik dat ik buitenshuis een wijnproeverij organiseerde. Ik vond het niet leuk om te liegen, maar had het er graag voor over."

Poetsprinses

Nu Cindy prinses is geworden, moet er tijdens carnaval ook in Café-Zaal De Hei het nodige worden opgevangen. De kroeg is immers het middelpunt van het carnaval in het dorp. "Er kwamen direct al mensen naar me toe die me willen helpen, en ik heb ook heel fijn personeel." Toch zal ze zelf ook de handen uit de mouwen moeten steken. "’In de ochtend gaat de prinses gewoon meehelpen met poetsen," besluit ze.

Terug naar nieuwsoverzicht