NL-Alert testbericht op maandagmiddag zichtbaar in Land van Cuijk
LAND VAN CUIJK – De overheid verstuurt op maandag 2 juni rond 12.00 uur een NL-Alert testbericht. Dit bericht verschijnt onder andere op mobiele telefoons, reisinformatieschermen in het openbaar vervoer en in de NL-Alert App. Ook in de gemeente Land van Cuijk zullen inwoners dit testsignaal ontvangen.
Testmoment voor noodwaarschuwing
Met het testbericht controleert de overheid of het alarmeringssysteem NL-Alert goed functioneert. De test vindt jaarlijks plaats op de eerste maandag van juni en december. In het bericht wordt duidelijk vermeld dat het om een test gaat. Er hoeft geen actie ondernomen te worden door ontvangers.
App biedt aanvullende functies
De NL-Alert App is beschikbaar voor mensen die regelmatig in de grensregio verblijven en daardoor geen signaal ontvangen via Nederlandse zendmasten. De app werkt via internet en is bovendien geschikt voor mensen met een visuele of auditieve beperking. Ook kunnen mantelzorgers meldingen instellen voor andere locaties, zodat zij gewaarschuwd worden wanneer daar een noodsituatie ontstaat.
Waarschuwingsfunctie bij noodsituaties
NL-Alert wordt alleen ingezet bij acute noodsituaties, zoals branden of gevaarlijk noodweer. Het waarschuwt inwoners in de directe omgeving en bevat instructies over hoe men zich in veiligheid kan brengen. Het systeem is bedoeld om snel en gericht te kunnen informeren, ook wanneer het gevaar nog niet direct zichtbaar is. Kijk voor meer informatie over NL-Alert op www.nl-alert.nl.