Lezing over de grutto en andere weidevogels bij IVN Grave
VELP – Natuurvereniging IVN Grave houdt op dinsdag 11 november een lezing over weidevogels, met bijzondere aandacht voor de grutto. De presentatie wordt verzorgd door weidevogelbeschermer en fotograaf Astrid Kant, die haar jarenlange ervaring deelt over het leven en beschermen van deze karakteristieke vogels.
Tijdens de lezing neemt Kant het publiek mee in de wereld van de grutto, ook wel de ‘koning van de weidevogels’ genoemd. Ze vertelt over zijn trekgedrag, broedcyclus en het grootbrengen van kuikens. Daarbij toont ze foto’s die ze de afgelopen decennia maakte vanuit haar eigen schuilhutten, midden in het leefgebied van de vogels.
Aandacht voor bescherming
De lezing laat zien hoe belangrijk goed beheer en kennis zijn voor het behoud van de weidevogelpopulatie. Kant benadrukt dat veel boeren en vrijwilligers al actief nesten opsporen en beschermen, maar dat het broedproces grotendeels verborgen blijft voor het oog. Met haar beelden wil ze inzicht bieden én bijdragen aan betere bescherming van deze vogelsoorten.
De bijeenkomst begint om 20.00 uur in het Buitenhuis, Beukenlaan 8 in Velp bij Grave. Aanmelden kan via ivngrave.natuureducatie@gmail.com.