Inzameling warme kleding voor Oekraïne trekt veel donaties

Geplaatst op donderdag 12 februari 2026 Dion van Alem

WILBERTOORD – Een in Wilbertoord georganiseerde inzamelingsactie voor warme kleding voor Oekraïne heeft veel respons opgeleverd. Vanuit verschillende plekken in de omgeving werden allerlei spullen gedeeld die meekunnen op transport naar het door oorlog geteisterde land.

Stichting 't Verzetje Wilbertoord zette de actie op touw na een hulpvraag vanuit Rijkevoort. “Mensen daar vroegen of ze een gedeelte van de sjaals die we gebreid hadden voor het record acht kilometer sjaal breien mochten hebben voor Oekraïne”, vertelt bestuurslid Wilma Cornelissen. “Wij hebben toen voorgesteld om in plaats daarvan een actie voor warme kleding op touw te zetten. Die oproep is veelvuldig gedeeld.”

Rijkelijk gevulde kiosk

De respons was aanzienlijk, vertelt Cornelissen. “Er werd niet alleen vanuit Wilbertoord aangeleverd, we zagen ook mensen uit Mill, Langenboom, Landhorst, Sint Anthonis en verder uit de hele omgeving. Om vier uur in de middag was de kiosk rijkelijk gevuld met zakken met dekbedden, warme truien, handschoenen, sjaals, schoenen, incontinentiemateriaal, maandverband, kruiken en nog meer zaken.”

Een bus vol

Deze verzamelde goederen worden eerst in Rijkevoort gesorteerd. “Om alles in Rijkevoort te krijgen, zouden er zeker acht ritjes met een aanhanger nodig zijn geweest. Gelukkig konden we een bus gebruiken, zodat alles snel verplaatst kon worden. Daar zijn we zeer dankbaar voor.”

Na sortering in Rijkevoort, worden de goederen verder vervoerd naar Leusden. Van daaruit gaat alles in een vrachtauto rechtstreeks naar Oekraïne.

Terug naar nieuwsoverzicht