Brandweer Sint Anthonis zoekt vrijwilligers en organiseert informatieavond
SINT ANTHONIS – De vrijwillige brandweerpost in Sint Anthonis is op zoek naar nieuwe collega’s en houdt daarom op maandag 31 maart een informatieavond in de kazerne. Kazernecommandant Harm Verhoeven hoopt zo extra mensen te interesseren voor het werk als brandweervrijwilliger.
De post bestaat momenteel uit negentien vrijwilligers, maar door natuurlijk verloop ontstaat er behoefte aan versterking. “We zoeken vooral mensen die in de buurt wonen en werken, maar ook ploegendienst of thuiswerken kan een optie zijn”, legt Verhoeven uit.
Opleiding en inzet als vrijwilliger
Vrijwilligers moeten rekening houden met een opleiding van ongeveer twee jaar, waarin ze wekelijks trainen en enkele extra oefendagen volgen. De wekelijkse oefenavond is op maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Daarnaast rukken de brandweerlieden jaarlijks zo’n 60 tot 70 keer uit. “Je moet er wat voor over hebben, maar het geeft veel voldoening. Je betekent echt iets voor de gemeenschap”, aldus Verhoeven.
Materieel en teamgeest
De brandweerpost beschikt over verschillende voertuigen, waaronder een 4x4 tankautospuit en een waterwagen met 16.500 liter water. Naast het operationele werk is er ook een actieve brandweervereniging die activiteiten organiseert voor vrijwilligers en hun gezinnen.
Geïnteresseerden kunnen op 31 maart om 20.00 uur naar de informatieavond in de kazerne komen om meer te horen over het werk en de opleiding tot brandweervrijwilliger. Wie wil komen, wordt verzocht dit vooraf door te geven via ha.verhoeven@vrbn.nl of 06- 82 27 00 00.