Gassel als schakel in wereldwijde noodhulp: ‘Wij kunnen onder hoge tijdsdruk leveren’

Geplaatst op vrijdag 16 januari 2026 Dion van Alem

GASSEL - Niet iedereen is zich er bewust van, maar een van de redenen dat hulporganisaties in het buitenland hun werk kunnen uitoefenen is omdat ze daarvoor goederen geleverd krijgen vanuit Gassel. Al meer dan veertig jaar ondersteunt het familiebedrijf Wijnroemer Relief Goods verschillende organisaties wereldwijd.

Bekijk de video

Het bedrijf werkt samen met verschillende hulporganisaties, zoals Rode Kruis-organisaties, UN-organisaties en Artsen Zonder Grenzen. "Voor die laatste mogen we al meer dan veertig jaar goederen leveren", zegt directeur Margreet van de Vorle, die samen met haar vier zussen het bedrijf overnam van hun inmiddels overleden ouders. "We zijn er erg trots op dat die samenwerking al zo lang standhoudt."

Van Soedan tot Bangladesh

Verschillende namen van plekken waar hulpgoederen van het bedrijf terecht zijn gekomen passeren de revue tijdens het gesprek met Van de Vorle. "Ethiopië, Jemen, maar ook Bangladesh, waar men regelmatig met overstromingen te maken heeft. Ook aan oorlogsgebieden leveren we goederen. Voor Oekraïne hebben we veel persoonlijke hygiënekits mogen leveren, met maandverband, tandenborstels, tandpasta, zeep en handdoeken. Die kunnen we onder hoge tijdsdruk leveren." In Soedan ondersteunt het bedrijf Artsen Zonder Grenzen met het verzorgen van medische voorziening. "Naast medische goederen zijn daar ook logistieke spullen voor nodig. Voor vluchtelingenkampen moet de stroomvoorziening geregeld worden, en de watervoorziening. Wij leveren pompen, watertanks, onderdelen en gereedschap om dat te realiseren."

Van automaterialen naar hulpgoederen

Wijnroemer Relief Goods vindt haar oorsprong in 1983 in Grave, waar de ouders van Van de Vorle een bedrijf in automaterialen hadden. "Daar kwamen vaak mensen van Artsen Zonder Grenzen die onderdelen nodig hadden voor Toyota Landcruisers. Op een gegeven moment zijn mijn ouders zich volledig gaan toeleggen op het leveren aan hulporganisaties. Maar omdat je daarvoor 24 uur per dag paraat moet staan om in actie kunnen komen wanneer dat nodig is, vonden ze het handiger om een zaak aan huis te hebben." En dat was in Gassel, aan de Wijnroemer, waar het bedrijf naar vernoemd is. "Mijn ouders hadden hier een hondenpension bij wijze van hobby. Dat is omgebouwd tot dit bedrijfspand. Later is er een loods bijgebouwd om het groeiend aantal medewerkers te kunnen faciliteren."

Noodhulp blijft nodig

Het bedrijf met elf medewerkers draait soepel door. "We leveren meer dan 3.000 producten op contract. We weten nooit wanneer er een order gaat binnenkomen, maar op het moment dat het nodig is produceren of assembleren we de benodigde zaken. We leveren niet exclusief aan hulporganisaties, maar de rest is voor bedrijven die zelf ook weer leveren aan hulporganisaties." De toekomst van het bedrijf hangt dus af van de behoefte aan hulpgoederen. Die verdwijnt niet zomaar. "Je ziet dat hulporganisaties blijven groeien. Dat betekent dat er wereldwijd nog heel veel noodhulp nodig is. Hopelijk mogen wij als bedrijf daarin mee blijven groeien en over de hele wereld onze goederen blijven leveren. Ook voor onze ouders willen we de komende veertig jaar gewoon blijven doorgaan."

Terug naar nieuwsoverzicht