Verdachte moord Wanroij naar Pieter Baan Centrum voor onderzoek

Geplaatst op donderdag 16 oktober 2025 Lisette Broess

DEN BOSCH – De man die verdacht wordt van de moord op zijn ex-vrouw Maartje uit Wanroij, moet verder onderzocht worden in het Pieter Baan Centrum. Dat besloot de rechtbank tijdens de pro-formazitting van donderdag. Toen bleek ook dat eerder psychiatrisch onderzoek geen duidelijkheid opleverde over zijn geestelijke toestand.

Eerste paasdag van dit jaar, werd de 45-jarige Maartje uit Wanroij vermoord. Haar ex-man, de 47-jarige Marcel G., stond donderdagochtend weer voor de rechter in een pro-forma zitting. De man is sinds de laatste pro-formazitting binnen de PI van Vught verplaatst naar het PPC, de afdeling waar psychiatrische patiënten verblijven. Daar is onderzoek naar hem gedaan, maar daar kwam geen duidelijke conclusie uit naar voren.

Neurologisch onderzoek 

De man moet daarom volgens de rechtbank verder onderzocht worden in het Pieter Baan Centrum. “Het is heel duidelijk dat dat noodzakelijk is. Vervelende consequentie is dat behandeling van de zaak hierdoor nog lang gaat duren. Wachten is niet leuk, maar in dit geval wel noodzakelijk.” In het PBC kan ook neurologisch onderzoek worden gedaan inzake het niet-aangeboren-hersenletsel van de man. 

Steekwonden 

De zaal zat vol met nabestaanden van Maartje en familie van de verdachte, waaronder hun zoon. Maartje en haar ex-man leefden al enkele jaren gescheiden, maar woonden wel dicht bij elkaar. Op Eerste Paasdag werd Maartje door haar zoon gevonden, om het leven gebracht door steekwonden. Marcel G. werd later die dag aangehouden en eerder werd bekend dat er veel bewijslast tegen hem is. Hier is verder nog niet dieper op ingegaan tijdens de zitting. 

Illegaal vuurwerk

De officier van justitie legde hem tijdens de zitting van donderdagochtend nog een strafbaar feit ten gelaste. De man had een enorme hoeveelheid illegaal vuurwerk in zijn woning. Dit leidde tot gevaar voor de omgeving en ook hiervoor zal hij terecht moeten staan. De volgende zitting zal plaatsvinden op 17 december en ook dit zal een pro-formazitting zijn. De officier van justitie verwacht dat het politieonderzoek dan klaar is, maar dat geldt vrijwel zeker niet voor het onderzoek in het PBC, want de wachttijd is daar ongeveer een half jaar. De officier gaf wel aan een verzoek te zullen doen om dat te versnellen, omdat het hier om een verdachte gaat die mee wil werken.

Terug naar nieuwsoverzicht