Stemmen bij volmacht tijdens de Tweede Kamerverkiezingen

Geplaatst op vrijdag 17 oktober 2025 Wim Verbruggen

LAND VAN CUIJK – Wie niet zelf kan stemmen voor de Tweede Kamer op woensdag 29 oktober 2025, kan iemand anders machtigen om namens zich te stemmen. Dit kan via een schriftelijke volmacht of door overdracht van de stempas of kiezerspas.

Bij een schriftelijke volmacht vraagt de kiezer een volmachtbewijs aan bij Burgerzaken of via de gemeentelijke website. Het verzoek moet uiterlijk vrijdag 24 oktober 2025 worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente waar de kiezer op 15 september 2025 stond ingeschreven. De gemachtigde moet eveneens op die datum als kiezer geregistreerd staan. Schriftelijke volmachten kunnen niet worden ingetrokken.

Machtiging via stempas of kiezerspas

Een andere mogelijkheid is de overdracht van de stempas of kiezerspas. De kiezer en de gemachtigde ondertekenen samen de achterkant van het pasje en overhandigen daarbij een kopie van het identiteitsbewijs. De gemachtigde toont dit aan het stembureau en kan de stem uitbrengen tot en met de dag van de verkiezing. Tot dat moment kan de machtiging nog worden ingetrokken.

Een kiezer mag maximaal twee volmachten aannemen. De gemachtigde moet de volmachtstem gelijktijdig met zijn of haar eigen stem uitbrengen. Voor meer informatie kunnen inwoners terecht op landvancuijk.nl of via verkiezingen@landvancuijk.nl.

Terug naar nieuwsoverzicht