Akros verliest nipt van koploper Achilles’71
BOXMEER – Akros heeft zondag in eigen hal met 59-67 verloren van koploper Achilles’71. Volgens trainer Harry Havekes speelde het team een sterke eerste helft, maar liep het in het tweede deel van de wedstrijd achter de feiten aan.
Havekes was telefonisch te gast in het sportprogramma Zondagmiddag Live en gaf aan dat het verschil in ervaring doorslaggevend was. “Het is een heel goed en ervaren team. In de pauze maken ze aanpassingen en zien waar onze sterke spelers zitten. Dan trekken ze die verdediging op ons af en komen wij in de problemen.”
Het team bestaat dit seizoen voor een groot deel uit jonge spelers. Havekes: “We leiden deze jongens op. Ze hebben nog net niet genoeg ervaring en kwaliteiten om alternatieven te vinden tijdens het spel.”
Onderin de middenmoot
Door het verlies staat Akros momenteel op de één-na-laatste plaats in de competitie. Havekes verteld dat dit nog geen volledig beeld geeft: het team heeft pas vier wedstrijden gespeeld, terwijl andere clubs al zeven of acht duels achter hun naam hebben. “De stand is vertekend, maar we spelen gewoon mee in de middenmoot. We mikken op plaats zeven of acht”, aldus Havekes.
Het team kijkt vooruit naar de komende wedstrijden tegen Vido en andere ploegen die volgens Havekes haalbare tegenstanders zijn. “Het zijn allemaal wedstrijden die we moeten winnen. We gaan er een mooie wedstrijd van maken”, besluit de trainer.