Gemeente Land van Cuijk werkt aan nieuwe subsidieregeling voor AED’s

Geplaatst op donderdag 17 april 2025 Redactie

LAND VAN CUIJK – Het college van burgemeester en wethouders verwacht dit voorjaar een besluit te nemen over een nieuwe subsidieregeling voor automatische externe defibrillatoren (AED’s) in de gemeente Land van Cuijk. De regeling moet onderhoud aan AED’s in handen van verenigingen en stichtingen ondersteunen.

De fractie van Team Lokaal stelde daar schriftelijke vragen over aan het college. Reden daarvoor waren signalen over de kosten aan het onderhoud van AED's door verenigingen in Land van Cuijk. "AED’s moeten altijd update to date worden houden", aldus Francien van Berlicum, raadslid van Team Lokaal in het radioprogramma Rustplaats Lokkant op Omroep LvC. "Een accu gaat maar een jaar of vijf mee en moet daarna worden vervangen. Het zou goed zijn als de gemeente een handje zou helpen." Na een reanimatie met een AED moet er ook onderhoud aan het apparaat worden gepleegd, weet Van Berlicum. "Als je iemand reanimeert, moeten die elektroden vervangen worden. Daarvoor is geld nodig."

Verschillen tussen voormalige gemeenten

In de voormalige gemeenten Boxmeer en Sint Anthonis bestaat al een subsidieregeling voor AED’s. Organisaties in die gebieden kunnen hun aanvraag voor 2026 nog tot 1 mei 2025 indienen. Voor de overige kernen – waaronder Cuijk, Grave en Mill en Sint Hubert – is er op dit moment geen vergelijkbare ondersteuning. Het college onderzoekt daarom of het mogelijk is om de nieuwe regeling voor deze kernen eerder in te laten gaan, vooruitlopend op de officiële start in 2027.

Nog geen definitieve bedragen

Het college laat weten dat de hoogte van het subsidiebedrag nog onderwerp is van besluitvorming. Daarbij wordt gekeken naar het aantal AED’s binnen de gemeente en de beschikbare middelen. Hoewel het faciliteren van AED’s formeel geen gemeentelijke taak is, voelt het gemeentebestuur wel een verantwoordelijkheid richting de inwoners.

Vervolg en besluitvorming

De verwachting is dat het college in de komende maanden een besluit neemt over de precieze invulling van de nieuwe subsidieregeling. Daarna wordt de bestaande regeling aangepast en treedt de nieuwe regeling officieel in werking. Daarbij wordt ook bekeken of op korte termijn al tijdelijke ondersteuning mogelijk is voor verenigingen buiten de huidige regelingen.

Terug naar nieuwsoverzicht