Zuid-Afrikaanse klanken in trouwkapel Mill tijdens intiem concert van Lieke Joosen
MILL – Zangeres en liedjesschrijver Lieke Joosen geeft op zondag 25 mei een akoestisch concert in de trouwkapel van Mill. Samen met gitarist Sven Kunenborg en percussionist Mark Teeuwen brengt zij Afrikaanstalige muziek ten gehore, geïnspireerd op haar jarenlange verbondenheid met Zuid-Afrika.
Joosen raakte ruim tien jaar geleden gefascineerd door de Afrikaanse taal tijdens een reis in Ierland, waar zij een Zuid-Afrikaanse man ontmoette. Sindsdien verdiept zij zich in de taal en cultuur van Zuid-Afrika en schrijft zij eigen liedjes in het Afrikaans. Ook zette zij poëzie van Afrikaanse dichters op muziek en toerde zij samen met de Zuid-Afrikaanse dichter en singer-songwriter Gert Vlok Nel door het land.
Bezieling in muziek
Volgens Joosen ligt haar hart bij het Zuid-Afrikaanse landschap en de muzikale bezieling die zij daar ervaart. “Muziek is overal aanwezig; alles lijkt er te ademen en te zingen – de natuur, de dieren, de wind,” vertelt zij. Met haar muziek wil zij die bezieling overbrengen op het publiek in Nederland.
Hechte samenwerking met muzikanten
Tijdens het concert wordt Joosen begeleid door gitarist Sven Kunenborg en percussionist Mark Teeuwen. De drie musici werken al jarenlang samen. “We zijn goed op elkaar ingespeeld en het voelt altijd als thuiskomen om met hen muziek te maken,” aldus Joosen.
Praktische informatie
Het concert begint om 20.00 uur; de deuren van de trouwkapel openen om 19.30 uur. Aanmelden kan via e-mail. Ook zonder reservering is toegang mogelijk, mits er nog plaatsen beschikbaar zijn. Het concert is op donatiebasis.