Koud en droog kerstweer met kleine kans op lokale sneeuw in Land van Cuijk
LAND VAN CUIJK – De kerstdagen verlopen koud met middagtemperaturen rond het vriespunt en lichte vorst in de nacht. De kans op neerslag blijft op beide dagen beperkt. Perioden met zon zijn mogelijk, maar een witte kerst wordt niet verwacht. Alleen lokaal kunnen enkele sneeuwvlokken vallen zonder dat sprake is van accumulatie.
Op 25 december blijft de middagtemperatuur bij 0 tot 2 graden. In de nachten kan het enkele graden onder nul zijn. Wolkenvelden en opklaringen wisselen elkaar af doordat een noordoostelijke stroming relatief droge lucht aanvoert. De gevoelstemperatuur ligt lager door een matige wind. Neerslag wordt nauwelijks berekend in de verwachte modeluitvoer.
Tweede kerstdag blijft vergelijkbaar
Op 26 december verandert het weerbeeld nauwelijks. De middagtemperatuur ligt bij 1 tot 3 graden, terwijl de nacht opnieuw licht vriest. Zon en bewolking blijven afwisselen en de droge lucht houdt de kans op winterse neerslag beperkt. Door de voortgezette noordoostelijke stroming blijft het fris.
Verkeer
De verkeerssituatie blijft naar verwachting stabiel doordat winterse neerslag uitblijft. De lage temperaturen maken plaatselijke gladheid mogelijk, vooral op bruggen en beschutte weggedeelten. Structurele gladheidsbestrijding lijkt niet noodzakelijk omdat langdurige sneeuwval niet wordt voorzien. Door beperkte wind en stabiele omstandigheden blijft het zicht doorgaans goed.