GroenLinks/PvdA en SP willen dat gemeente inwoners met schulden helpt
BOXMEER – De gemeente Land van Cuijk moet naast inwoners met schulden gaan staan. Niet kil saneren, maar kijken naar de herkomst van problemen. Dat is het idee van GroenLinks/PvdA en SP.
De partijen lieten uitzoeken wat het kost als de gemeente de schuldhulpverlening zelf gaat oppakken. Bij de behandeling van voorstellen voor de begroting komen GroenLinks/PvdA en SP met een voorstel. Het gaat vooralsnog om hulp in eerste aanleg om grotere problemen te voorkomen. Als iemand al diep in de schulden zit dan wordt de hulp verleend door de Verdergroep.
Schuldpreventie
De gemeente moet juist voorkomen dat iemand een beroep op schuldsanering moet doen. GroenLinks/PvdA en SP gaan er vanuit dat het Land van Cuijk 415-duizend euro gaat kosten als de gemeente zelf de vroege signalering oppakt. De partijen komen bij de perspectiefnota met een financiële onderbouwing. In de perspectiefnota staan toekomstplannen, waarvoor in de begroting geld moet worden gezocht.
Tilburg als lichtend voorbeeld
GroenLinks/PvdA en SP wijzen naar Tilburg als voorbeeldgemeente voor Land van Cuijk. Daarbij zijn de partijen er heilig van overtuigd dat bij een vroege aanpak van financiële problemen erger wordt voorkomen. Daarbij zou de drempel om hulp te zoeken lager zijn, als die hulp dichtbij aanwezig is. Gevolg kan wel zijn dat er meer mensen een beroep op de gemeente gaan doen, dan er nu hulp vragen aan de Verdergroep. De initiatiefnemers denken dat daarmee ook erger kwaad wordt voorkomen, dus dat het op termijn juist voordeliger kan zijn.