Erni van Aerts nieuwe KwarTAALdichter in Land van Cuijk

Geplaatst op donderdag 2 oktober 2025 Hans Graat

BOXMEER – Kunstenares en dichter Erni van Aerts is benoemd tot de nieuwe KwarTAALdichter van literair platform De Kneep en bibliotheekorganisatie BiblioPlus. Zij volgt Charlotte Selten op en wordt zaterdag 4 oktober officieel geïnstalleerd in de bibliotheek van Boxmeer.

Van Aerts combineert in haar werk verschillende disciplines, waaronder tekenen, schilderen, grafiek en schrijven. Met deze technieken creëert zij beeldverhalen en kunstwerken die een filosofische en poëtische blik op de wereld geven. Onlangs werkte zij ook als tekstschrijver mee aan het debuutalbum van de band Blauwe Regen.

Inhuldiging met woord en muziek

Tijdens haar installatie als 16de KwarTAALdichter staat een veelzijdig programma gepland. De band Blauwe Regen laat fragmenten horen van de nieuwe cd met teksten van Van Aerts. Daarnaast draagt Charlotte Selten, haar voorgangster, eigen kwarTAALgedichten voor. Bezoekers krijgen bovendien de gelegenheid om eigen werk te presenteren.

Afsluiting

Met de benoeming van Van Aerts zetten De Kneep en BiblioPlus de traditie voort om lokaal talent een podium te geven. De inhuldiging vormt tegelijk het startpunt van haar tweejarige periode als KwarTAALdichter in de regio.

 

In het woud
(Muziek: Traditional / Arrangement: Blauwe regen)
Dat ze danste en lachte,
hoe ze keek naar mij,
zo zacht, zo dwars door me heen.
Ze lijkt hier. Ik ben hier
waar de zon me niet vindt
en huiver in de noordoostenwind.
De kortste nacht is bijna hier
in dit aardedonkere woud.
Klein houtvuur kruipt wat dichterbij,
verdrijft voor even de kou.
Ze lijkt hier. Ik ben hier
waar de zon me niet vindt
en huiver in de noordoostenwind.
Wat ze droomt… Ik heb echt géén idee.
‘t Gaat gewoon langs me heen.
Een foto, alleen die gaf ze mee;
ze ging. Ik blijf alleen.
Ze lijkt hier. Ik ben hier
waar de zon me niet vindt
en huiver in de noordoostenwind.
Ooit voorbij. Ooit komt de tijd…
- foto’s verbleken, zijn kwijt -
dat haar lach weg uit mijn leven glijdt;
de zon in het woud toch blijft.
Ze lijkt hier. Ik ben hier
waar de zon me niet vindt
en huiver in de noordoostenwind.
Erni van Aerts – 2025

Terug naar nieuwsoverzicht