Land van Cuijk op plek 197 in reputatieranglijst Nederlandse gemeenten
LAND VAN CUIJK – De gemeente Land van Cuijk staat dit jaar op plaats 197 in de landelijke ranglijst van gemeentelijke reputaties. Dat blijkt uit het Steden & Streken Merkenonderzoek van Hendrik Beerda Brand Consultancy. De lijst rangschikt alle 342 Nederlandse gemeenten op basis van onder meer bekendheid, waardering en binding.
Binnen de provincie Noord-Brabant zijn ’s-Hertogenbosch en Breda de gemeenten met de sterkste reputatie. Land van Cuijk blijft duidelijk achter en staat landelijk in de middenmoot. De provincie Noord-Brabant als geheel eindigt op plaats acht van de twaalf provincies. Volgens merkadviseur Hendrik Beerda komt dat vooral door gemeentelijke herindelingen en bijbehorende naamswijzigingen, waardoor opgebouwde merkwaarde verloren gaat.
Maastricht populairste gemeente van Nederland
Voor het eerst in veertien jaar staat een gemeente buiten de Randstad bovenaan de lijst. Maastricht is volgens het onderzoek de meest geliefde gemeente van Nederland. ’s-Hertogenbosch staat op plek vijf en wordt samen met Maastricht als de sympathiekste gemeente ervaren. Amsterdam is weggezakt naar plaats 155 op het onderdeel 'sympathie'.
Groot onderzoek onder Nederlanders sinds 2011
Het reputatieonderzoek loopt sinds 2011 en is ontwikkeld in samenwerking met de Universiteit van Amsterdam en de Universiteit Utrecht. In totaal deden 136.000 volwassen Nederlanders mee. Gemeenten worden beoordeeld op naamsbekendheid, waardering, binding, bezoekintentie, groeiverwachting en reputatie. Het onderzoek wordt onafhankelijk uitgevoerd.