Voorbereidende werkzaamheden Maaslijn gestart in Land van Cuijk
LAND VAN CUIJK – In Land van Cuijk zijn de voorbereidingen gestart voor het project Maaslijn van de toekomst, dat loopt van 2024 tot 2028. Het spoor tussen Nijmegen en Roermond wordt geëlektrificeerd en op bepaalde trajecten verdubbeld om de capaciteit en betrouwbaarheid van de verbinding te vergroten. Swietelsky Rail Benelux voert het werk uit in opdracht van ProRail, het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en de provincies Limburg, Noord-Brabant en Gelderland.
Voorbereidende grondwerkzaamheden
Langs het spoor in Land van Cuijk zijn voorbereidende grondwerkzaamheden van start gegaan. Op verschillende locaties worden bermen en taluds aangelegd en watergangen ontgraven en aangepast om het spoor voor te bereiden op de uitbreiding en elektrificatie. De werkzaamheden worden gefaseerd uitgevoerd en duren tot eind april. Omwonenden worden via de BouwApp geïnformeerd over de planning en mogelijke tijdelijke hinder, zoals beperkte toegang tot delen van het spoor- en wegtracé.
Ecologische onderzoeken
Naast de grondwerkzaamheden zijn deze maand ecologische onderzoeken gestart bij de Lange Linden in Katwijk. Onderzoekers brengen natuurwaarden in kaart, met speciale aandacht voor dassen en vleermuizen. De werkzaamheden vinden plaats in de openbare ruimte, zonder dat privéterreinen worden betreden, en er is geen afsluiting of geluidsoverlast. Soms vinden de onderzoeken ook ’s avonds of ’s nachts plaats.
Andere werkzaamheden in 2026
In 2026 worden langs de Maaslijn ook andere projecten uitgevoerd. Hierbij ligt de nadruk in de eerste helft van het jaar op de noordelijke Maaslijn, met onder andere grondwerkzaamheden, het installeren van bovenleidingconstructies, het trekken van rijdraad, het plaatsen van afschermingen bij viaducten, de aanleg van faunapassages en de vernieuwing van het viaduct bij de Heumensebaan. Later dit jaar start daarnaast het werk aan de zuidelijke Maaslijn, met meerdere geplande buitendienststellingen waarbij het spoor tijdelijk buiten gebruik is voor treinen. Omwonenden kunnen voor vragen terecht tijdens inloopspreekuren in Cuijk en andere plaatsen langs de Maaslijn.