Groep 5/6 c van basisschool Leander zamelen oude elektronica in voor E-waste Race
SINT ANTHONIS – Leerlingen van groep 5/6c van basisschool Leander in Sint Anthonis doen mee aan de landelijke E-waste Race. In een reportage voor De Ochtendclub van Omroep Land van Cuijk radio vertelden Sofie, Isa Mae, Thijs, Mirthe en Benthe namens hun klas over de actie. De klas van meester Roeland zamelt zoveel mogelijk oude elektronische apparaten in.
Alles met een stekker of batterij is welkom: van kapotte mixers tot oude telefoons. De apparaten worden door de kinderen opgehaald en vervolgens op school verzameld. Zo voorkomen ze dat spullen in de vuilnisbak belanden, en dragen ze bij aan hergebruik en recycling.
Bewustwording én competitie
De E-waste Race combineert bewustwording met een wedstrijdelement. Kinderen leren waarom e-waste apart moet worden ingezameld en zetten zich in om zo veel mogelijk apparaten op te halen. De klas van meester Roeland doet fanatiek mee en hoopt hoog te eindigen in het klassement.
Buurt helpt mee
Inwoners van Sint Anthonis en omgeving kunnen hun oude elektronische apparaten aanmelden via ewasterace.nl. De leerlingen halen ze daarna persoonlijk op. Zo slaan onderwijs en buurt de handen ineen voor een schonere toekomst.
Een robot als beloning
De school die aan het eind van de inzamelperiode de meeste apparaten heeft opgehaald, wint een techniekworkshop. Daarbij mogen de leerlingen hun eigen robot bouwen. Voor groep 5/6c van de Leander een extra motivatie om alles op alles te zetten.