Harmonie Stad Grave viert 180-jarig jubileum met promsconcert
LAND VAN CUIJK – Harmonie Stad Grave bestaat dit jaar 180 jaar en viert dat met een jubileumprogramma verspreid over 2025, waaronder een promsconcert in mei en een afsluitend oktoberfest. De vereniging ziet het jubileum als kans om opnieuw zichtbaar te zijn na de coronaperiode.
De vereniging, die in 1845 werd opgericht, had vijf jaar geleden haar 175-jarig bestaan willen vieren, maar moest dit door corona uitstellen. Inmiddels zijn de repetities hervat en is het jubileumjaar in januari geopend met een nieuwjaarsconcert.
Harmonie Stad Grave viert haar jubileum met een feestelijk Promsconcert op 23 en 24 mei in de Sint-Elisabethkerk in Grave, in samenwerking met muziekgroep Babbels.
Voorzitter Harry Reffeltrath is blij dat het nu echt gevierd kan worden: “We zijn een stukje achteruitgegaan qua leden, maar dit jubileum is een mooie eerste stap om opnieuw verbinding te maken met de stad.”
Betrokken bij het stadsleven van Grave
Harmonie Stad Grave is een vaste waarde in het lokale straatbeeld. Het orkest speelt tijdens evenementen als Koningsdag, Sinterklaas, Palmpasen en lokale herdenkingen.
Reffeltrath: “We proberen zichtbaar te zijn in het hele stadje. Het hoort bij de identiteit van Grave.” Volgens dirigent Joost van Wichen is vooral de saamhorigheid binnen de vereniging opvallend. “Iedereen wil samen iets moois neerzetten.”
Samenstelling en muzikale ambitie
Het korps bestaat uit hout- en koperblazers, slagwerkers en klarinetspelers, wat het onderscheidt van een fanfare. Naast de harmonie beschikt de vereniging over een actieve slagwerkgroep en een studieorkest. Deze onderdelen staan onder leiding van respectievelijk Ben van Kuppeveld en Joost van Wichen. “We willen meer doen, meer laten zien, en hopen dat mensen weer zin krijgen om muziek te maken of te komen luisteren,” aldus Van Wichen.
Toekomstwens: jonge aanwas en nieuwe jubilea
De vereniging kijkt vooruit naar verdere groei. Van Wichen noemt het werven van nieuwe leden een belangrijke uitdaging, mede vanwege de vergrijzing binnen harmonie-orkesten. “Het zou mooi zijn als we niet alleen het 185-jarig jubileum kunnen vieren, maar uiteindelijk ook de 200 jaar halen.”