Creatieve workshop voor kankerpatiënten viert tienjarig bestaan in Maasziekenhuis
BOXMEER – De creatieve workshop voor patiënten die in het Pantein Maasziekenhuis worden behandeld tegen kanker bestaat tien jaar. Wat begon als een kleinschalig initiatief is uitgegroeid tot een vaste activiteit waarbij deelnemers vrijwel wekelijks samenkomen.
De workshop werd tien jaar geleden opgezet door vrijwilliger Len de Bruin. Aanleiding was de behoefte aan afleiding tijdens en tussen behandelingen en in de periode thuis. In de beginfase vonden de bijeenkomsten plaats op afdeling B3, met een kleine groep deelnemers en beperkte materialen. Door financiële bijdragen van onder meer Roparun en later de Vrienden van het Maasziekenhuis werd het mogelijk het aanbod uit te breiden en verschillende creatieve technieken aan te bieden.
Uitbreiding van het vrijwilligersteam
Na de start sloot Marij de Best zich aan bij de organisatie van de workshop. In de jaren daarna werd het team uitgebreid met Renée Nijtmans, Ineke Bouwmans en Marie-José Dousi. Samen begeleiden zij de bijeenkomsten, die bedoeld zijn voor mensen die in het Maasziekenhuis worden behandeld tegen kanker.
Ontmoeting en ondersteuning
Naast het creatieve aspect speelt onderlinge ontmoeting een belangrijke rol. Deelnemers delen tijdens de workshops ervaringen en herkennen elkaars situatie. Volgens de vrijwilligers ontstaat er ruimte voor gesprek, maar ook voor concentratie tijdens het werken. Deelnemers nemen hun gemaakte werkstukken na afloop mee naar huis.
Activiteiten tijdens coronaperiode
Tijdens de coronaperiode konden de bijeenkomsten niet doorgaan. Om het contact te behouden werd een appgroep opgezet waarin deelnemers en vrijwilligers wekelijks berichten, ideeën en informatie deelden. Daarnaast brachten de vrijwilligers regelmatig tassen met creatieve materialen bij de deelnemers thuis, zodat zij zelfstandig aan de slag konden blijven.
Vooruitblik
De vrijwilligers geven aan de workshop ook in de komende jaren te willen voortzetten. Het doel blijft om mensen die met kanker te maken hebben via creatieve activiteiten met elkaar in contact te brengen binnen het Maasziekenhuis.