Kunstencentrum Louis op tour langs kernen in Land van Cuijk
LAND VAN CUIJK – Kunstencentrum Louis heeft deze week een tour gemaakt langs diverse kernen in de gemeente Land van Cuijk. Met optredens, workshops en presentaties in onder meer Boxmeer, Sint Anthonis, Mill, Grave en Cuijk laat het centrum zien wat het te bieden heeft op het gebied van kunst en cultuur.
Een centrum voor alle leeftijden en kunstdisciplines
Louis is sinds een jaar actief in de gemeente en biedt lessen aan in disciplines als muziek, musical, theater, fotografie en beeldende kunst. De tour is bedoeld om inwoners uit alle dorpen kennis te laten maken met het aanbod.
“Louis is niet alleen van Cuijk, maar van de hele gemeente,” zegt Collette Ermers, betrokken bij het kunstencentrum. “Daarom bezoeken we ook al die locaties.”
Focus op jeugd, maar ook plek voor volwassenen
Hoewel de nadruk vanuit de gemeente ligt op kunsteducatie voor jongeren tot en met 18 jaar, zijn ook volwassenen welkom bij Louis. Het centrum verzorgt naast lessen voor individuen en groepen ook cultuureducatie op scholen en ondersteunt culturele verenigingen. Alle activiteiten worden begeleid door professionele docenten.
Optredens en workshops tijdens de tour
De tourdag begon om 09.00 uur en telde gemiddeld zo’n 35 deelnemers. Tijdens de tussenstops werden uiteenlopende activiteiten gepresenteerd, van muzikale optredens tot kennismaking met fotografie en beeldend werk. Bezoekers konden meedoen aan workshops tekenen, schilderen en muziek.
Onderdeel van culturele infrastructuur
Met deze tour wil Louis zijn rol als verbindende factor in de culturele infrastructuur van de gemeente onderstrepen. Na een opstartjaar werkt het centrum aan verdere uitbreiding van het aanbod en bereik binnen Land van Cuijk.