Wereldrecord appelpiramide tijdens Pluk & Oogstfeest in Mill
MILL – Het Pluk & Oogstfeest in Mill heeft zondag 5 oktober een bijzonder hoogtepunt beleefd. Op het terrein van Kasteel Aldendriel werd een wereldrecord gevestigd met het stapelen van meer dan 9.000 appels. De appelpiramide maakte deel uit van een feestelijke dag waarop boeren, voedselmakers en bezoekers samenkwamen om te proeven, leren en genieten van streekproducten uit het Land van Cuijk.
Verbinding tussen boer en burger
Het Pluk & Oogstfeest vond dit jaar plaats in en rond het Aldendrielpark, Kasteel Aldendriel en de Kasteelsche Velden. Het evenement stond volledig in het teken van de verbinding tussen boer en burger. Bezoekers konden kennismaken met lokale producenten, deelnemen aan demonstraties over duurzaamheid en gezonde voeding, en genieten van livemuziek en kinderactiviteiten.
Appelpiramide voor het goede doel
De recordpoging appelpiramide werd georganiseerd door Land van Cuijk Boert Bewust in samenwerking met Een Goei Leven. De opbrengst van de appels gaat naar Big Challenge, een initiatief waarbij boeren en andere deelnemers uit de Agri en Foodsector geld inzamelen voor KWF Kankerbestrijding via deelname aan Alpe d’Huzes.
“We doen dit om de agrarische sector in een positief daglicht te zetten én een goed doel te steunen,” aldus organisator Monique van Loon.
Succesvolle editie
Met ruim 9.041 appels werd het wereldrecord officieel behaald. Het Pluk & Oogstfeest liet opnieuw zien hoe samenwerking, trots en streekproducten hand in hand gaan in het Land van Cuijk. Organisaties als ZLTO Land van Cuijk, Stichting Jong Leren Eten en Klasseboeren werkten mee aan het evenement, dat mede mogelijk werd gemaakt door de Provincie Noord-Brabant, Rabobank Land van Cuijk en Maasduinen en de gemeente Land van Cuijk.
Het Pluk & Oogstfeest is uitgegroeid tot een jaarlijks moment waarop inwoners, boeren en ondernemers samen vieren wat de regio te bieden heeft.