Stichting Dienstverlening Cuijk zoekt hulp van lokale ondernemers bij aanschaf rolstoelbus

Geplaatst op donderdag 6 november 2025 Dion van Alem

CUIJK – Stichting Dienstverlening Cuijk (SDC) doet een beroep op lokale ondernemers om de organisatie te ondersteunen bij het mogelijk maken van de aankoop van een nieuwe rolstoelbus. De stichting, die mensen met een verstandelijke beperking of psychische kwetsbaarheid ondersteunt bij wonen, leren, werken en activiteiten, gebruikt bussen om cliënten thuis op te halen en ook weer terug te brengen. Eén daarvan is nu dringend aan vervanging toe.

SDC levert haar diensten in het hart van Cuijk, in de voormalige leerlooierij van Koninklijke Leder- en Drijfriemenfabriek M.B. Regouin. Er zijn onder andere een lunchroom, een bakkerij, een wasserij en een winkel, een woonunits voor cliënten. Desondanks is het nog een jonge organisatie, zegt bestuurder Eric Tonn. “Daardoor hebben we ook nog niet veel vet op de botten. De budgetten zijn laag, en het eigen vermogen ook. De onderhoudskosten van de bus in kwestie zijn echter buiten proportie geworden, en hij is al een keer ergens stil komen te staan langs de weg. Vervanging is dus hard nodig in het belang van onze cliënten. We zoeken daarom budget voor een rolstoelbus voor negen personen met een elektrische lift. Daarom wenden wij ons nu naar lokale ondernemers die zich betrokken voelen bij kwetsbare mensen zoals onze cliënten.”

Logo op de bus

Het gaat niet om een anonieme donatie, benadrukt projectleider Harold van Genderen. “Ondernemers die bijdragen krijgen hun logo op de nieuwe bus én op een banner die in De Looierij komt te hangen. Uiteraard gaan we er ook veel aandacht aan besteden op sociale media. Als de acquisitie van de bus gerealiseerd, zal er een feestelijke onthulling zijn met alle betrokken ondernemers.” Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met SDC. “Ik kom graag op de koffie om het project te bespreken. Zonder betrokken ondernemers kunnen we het niet. Als het lukt, is de organisatie vijf jaar lang verzekerd van vervoer.”

Terug naar nieuwsoverzicht