Mogelijk ook opvang asielzoekers bij Grave aan overkant Maas
GRAVE – Terwijl de verlenging van de overeenkomst met het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) voor het azc in Grave de gemoederen bezighoudt, werden inwoners van de vestingstad vandaag ook verrast met het bericht van de Gemeente Heumen over de mogelijkheid van een tijdelijke opvanglocatie voor asielzoekers aan de Eindsestraat 3 in het nabijgelegen Nederasselt. Het gaat wel om een reservelocatie: twee andere locaties binnen de gemeente Heumen genieten de voorkeur.
De Gemeente Heumen heeft van de Rijksoverheid in het kader van de spreidingswet de taak gekregen om maximaal 105 asielzoekers tijdelijk op te vangen, waaronder negen alleenstaande minderjarige vreemdelingen. Aan die verplichting wil de gemeente zich houden. Mochten de voorkeurslocaties niet realiseerbaar zijn, dan komt de momenteel agrarische locatie aan de Eindsestraat in Nederasselt in beeld. Dan zouden er wooneenheden en algemene voorzieningen worden geplaatst. Het COA is verantwoordelijk voor de realisatie en exploitatie van de opvanglocatie. Op maandag 19 mei vindt een besloten informatieavond over de opvang van asielzoekers in de gemeente Heumen plaats voor mensen die er een brief over hebben ontvangen. Dat laatste geldt volgens de Gemeente Heumen niet voor inwoners van Grave.
Verlenging openstelling AZC Grave
De Gemeente Land van Cuijk overweegt momenteel om een deal te sluiten met het COA over het ophouden van het asielzoekerscentrum in Grave. Het gemeentebestuur sloot daartoe reeds een principeakkoord met het COA voor openstelling tot 2055. In ruil daarvoor bekostigt het COA de renovatie van de school voor leerlingen met migrantenachtergrond, die voor de helft door asielzoekers gebruikt zal gaan woorden. Het gaat daarbij om een bedrag van rond de 6 miljoen euro. Hierover is veel te doen. Momenteel gaat er een enquête rond om te protesteren tegen een verlengde openstelling.