Vanuit Oeffelt door Europa: Gidsen op 25 knopen per uur – Jeffrey doet het gewoon

Geplaatst op woensdag 7 mei 2025 Gerjan Cluistra

FLÅM – Jeffrey van Lier heeft vandaag zijn eerste solo tour als gids in Flåm. Dat vertelde hij in het radioprogramma De Ochtendclub, waar hij wekelijks te horen is.

Luister hier de audio

Het toeristische seizoen begint met de komst van het eerste cruiseschip van het jaar, dat maar liefst 3400 passagiers meebrengt. Dit is zeven keer het aantal inwoners van het dorp, waardoor het een drukke dag wordt. Jeffrey, die onlangs zijn gidsentraining heeft afgerond, is klaar om de toeristen meer te vertellen over de regio.

"Spannend, maar ik heb er zin in"

Het is voor Jeffrey de eerste keer dat hij als gids aan de slag gaat. “Het is spannend, want ik ben niet gewend om voor grote groepen te spreken, maar ik kijk er wel echt naar uit”, zegt hij. Hij is klaar om de gasten te begeleiden en hen alles te vertellen over de natuur en geschiedenis van Flåm.

Toeristen verspreiden zich over de regio

De passagiers zullen zich verspreiden over de regio. “Veel van hen boeken tours naar het Viewpoint of de Viking Village”, legt Jeffrey uit. “De drukte blijft hierdoor vooral in de haven, terwijl de regio verderop genoeg ruimte biedt voor de toeristen.”

"Dit wordt een avontuur"

Jeffrey kijkt uit naar zijn eerste seizoen als gids. “Dit wordt een avontuur”, zegt hij enthousiast. “Ik ben benieuwd naar de reacties van de gasten en kijk ernaar uit om hen meer te vertellen over Flåm en de regio.”

Terug naar nieuwsoverzicht