Land van Cuijk heeft nog bijna 500.000 kilo strooizout 

Geplaatst op donderdag 8 januari 2026 Patrick Huisman

BOXMEER – “Wij kunnen voorlopig nog vooruit met strooien.” Met die heugelijke boodschap kwam wethouder David Sölez van openbare ruimte donderdagmiddag. Waar sommige andere gemeenten inmiddels tegen tekorten aankijken wat betreft de zoutvoorraad ziet het er in Land van Cuijk nog prima uit. 

Volgens de wethouder is de gemeente het strooiseizoen weliswaar begonnen met 450.000 kilo strooizout en is daarvan nu 400.000 kilo verbruikt. Begin van de week werden er veertien nieuwe vrachtwagens opgetrommeld die op donderdagmiddag zorgde voor een zoutvoorraad van bijna 500.000 kilo.  

Verloopt dan alles vlekkeloos? “We moeten wel eerlijk zijn, het is wel een hele uitdaging om de tractoren en sneeuwschuivers aan de praat te houden, het wordt volop gebruikt en heeft dus ook flink onderhoud nodig”, zo vertelt de wethouder. 

Om een idee te geven van hoeveel strooizout er nu door heen gaat: gemiddeld gebruikt de grootste gemeente in oppervlakte van Brabant 30.0000 kilo per ronde.  

Hoeveel rondes per dag nog zijn hangt af van de sneeuwval, Deels worden die routes gedaan door externe aannemers. Zij doen er negen, zelf neemt de gemeente 10 routes voor haar rekening. 

Ook de afvalinzameling wordt op dit moment flink bemoeilijkt zoals inwoners al gemerkt hebben. Pas op het laatste moment wordt besloten als iets niet kan. Volgens wethouder Sölez worden mensen via de app en de socials dan zo goed mogelijk geïnformeerd. 

Terug naar nieuwsoverzicht