Klimaatweek zoekt nieuwe Klimaatburgemeesters in Land van Cuijk
LAND VAN CUIJK – Tijdens de Klimaatweek van 10 tot en met 16 november 2025 wordt ook in de gemeente Land van Cuijk gezocht naar nieuwe Klimaatburgemeesters. Klimaatstichting HIER wil in elke gemeente meerdere inwoners aanstellen die anderen inspireren met hun inzet voor een duurzamer leven.
Peter Linders al actief als Klimaatburgemeester
In Land van Cuijk vervult Peter Linders al enkele jaren de rol van Klimaatburgemeester. Hij zet zich in om inwoners te enthousiasmeren voor duurzame initiatieven, variërend van energiebesparing tot vergroening van de leefomgeving. Volgens Klimaatstichting HIER is het belangrijk dat meer inwoners hun ervaringen delen, zodat lokale voorbeelden anderen aanmoedigen om ook stappen te zetten.
Klimaatweek krijgt nieuwe naam
De landelijke campagne, die voorheen de Nationale Klimaatweek heette, gaat vanaf dit jaar verder onder de naam Klimaatweek. “Deze nieuwe naam markeert een frisse koers met meer aandacht voor de kracht van lokale samenwerking,” zegt projectleider Caroline Bloemers. “Juist in buurten, dorpen en steden ontstaan de mooiste voorbeelden van klimaatbewust handelen. De naam is veranderd, maar het doel blijft hetzelfde: heel Nederland in beweging brengen voor een beter klimaat.”
Groeiende beweging
Tijdens de Klimaatweek in 2024 waren er landelijk 285 Klimaatburgemeesters, 185 Klimaatsupporters en 133 gemeenten actief. Samen organiseerden zij ruim 500 activiteiten. Klimaatstichting HIER wil dit jaar het aantal Klimaatburgemeesters verder uitbreiden.
Eretitel zonder officiële functie
De titel Klimaatburgemeester is geen officiële functie binnen de gemeente, maar een eretitel binnen de campagne. Het biedt inwoners een podium om hun duurzame inzet zichtbaar te maken en anderen te inspireren.