Hapsenaren starten avontuurlijke autotocht door zeven landen in oude barrels

Geplaatst op dinsdag 22 april 2025 Hans Graat

HAPS – Veertien jonge en vier oudere inwoners van Haps vertrekken op zaterdag 17 mei vanuit sporthal De Stappert voor een 3000 kilometer lange tocht door zeven Europese landen. De groep neemt deel aan de zogeheten MEGARUN, een jaarlijkse uitdaging waarbij uitsluitend oude auto’s met een maximale aanschafprijs van 1000 euro worden toegelaten.

Hapse deelnemers aan barre MEGARUN

De deelnemers uit Haps vormen samen negen teams en vertrekken met gepimpte voertuigen van minimaal 25 jaar oud. De route voert langs onder andere Duitsland, Oostenrijk, Italië, Servië en Macedonië. De exacte volgorde van landen wordt pas op de dag van het officiële vertrek, zondag 18 mei, bekendgemaakt. Elke avond moeten de deelnemers zich melden op een vooraf vastgestelde verzamelplaats, meestal een camping, waar zij de nacht doorbrengen.

Veiligheid en avontuur centraal

Hoewel de tocht geen race tegen de klok is, zijn er wel spelregels. Voertuigen worden vooraf streng gekeurd op veiligheid. Tijdens de rit voeren deelnemers opdrachten uit, verzamelen ze stempels en bieden ze hulp aan gestrande deelnemers. Alcohol- en drugscontroles voorafgaand aan iedere etappe moeten de veiligheid garanderen.

Volgtocht met feestelijke tussenstops

’s Avonds staan eten, muziek en vertier centraal. Op de campings zorgen de organisatoren voor warme maaltijden en een feestelijke sfeer. Het evenement wordt gevolgd door diverse (sociale) media en ook tv-zenders doen verslag.

Lokale betrokkenheid en media-aandacht

De deelname van inwoners uit Haps aan dit internationale evenement trekt lokaal veel aandacht. Familie, vrienden en geïnteresseerden kunnen de reis volgen via Polarsteps onder de naam “Hops goes MEGA”. De organisatie benadrukt dat het plezier vooropstaat, maar altijd binnen de kaders van veiligheid.

Terug naar nieuwsoverzicht